On-line nebo off-line? Je to jedno, hlavně s někým aneb tip #3

minulém díle našeho (ne)konečného seriálu o motivaci sebe sama jsme se věnovali tématu zvolnění, jak netlačit na pilu a spěchat pomalu. Pokud jste ho ještě nečetli, je pro vás k dispozici zde.

Dnes se zaměříme na lidi, které máme kolem sebe. Nezáleží na tom, čemu se věnujete a v čem si chcete udržet vlastní motivaci. Vlastně je úplně jedno, že lidé kolem s vámi nesdílí vaši zálibu, protože se věnují jiným činnostem, sportům, koníčkům anebo, ještě hůře, vůbec ničemu. Přesto ale existuje řada lidí, kteří jsou na tom stejně jako vy. Existují, i když je v tuto chvíli nevidíte. Kde je najít?

Tip #3 – Najděte si on-line/off-line skupinu lidí, která vás podpoří v motivaci a přidejte se k ní

Najdete je v různých skupinách, spolcích, kroužcích. Lidé v nich sdílejí své problémy, úspěchy, neúspěchy, hledají inspiraci a pomáhají si navzájem. Pokud kolem vás taková skupina není nebo nemáte čas či možnost se v takové skupině družit, můžete využít moderních technologií, které nosíte de facto po kapsách. On-line svět. V něm je takových skupin obrovské množství. Navíc se můžete stát součástí i v zahraničních skupinách a ještě si zdokonalovat jazyk. Například Facebook je plný takových skupin, které se věnují snad čemukoliv, co vás jen napadne. Kdyby se náhodou stalo, že takovou skupinu na Facebooku nenajdete, jednoduše si založíte svou vlastní a přitáhnete tak k sobě další lidi, kteří s vámi budou sdílet vaše téma.

Ve dvou a více se to lépe táhne

Princip toho tipu tkví v tom, že ve více lidech se to lépe táhne a pocit, že ostatní mají stejné trampoty jako vy, vás uklidní.

Osobně jsem členem několika facebookových skupin, ve kterých hledám inspiraci ke svému podnikání, osobnímu a profesnímu rozvojiběhání. Dokonce se družím i ve skupině nadšenců pečení domácího kváskového chleba nebo „vymalovávačů“ antistresových omalovánek.

Ve skupinách si vyměňujeme informace, zkušenosti, dáváme si různé tipy, hledám v nich odpovědi na své otázky a zároveň svými reakcemi pomáhám druhým. Princip vzájemného sdílení zkušenostíinspirace zde funguje velmi dobře. Všichni jsme na jedné lodi a zpětná vazba, kterou můžete ze všech možných stran získat, je k nezaplacení. Znám řadu lidí, kteří se díky těmto skupinám stali v reálu přátelé.

Ještě se nedružíte? Začněte, ideálně ještě dnes. Sdružování vám dodá motivaci, povzbudí vás. Když budete ztrácet naději a chuť ve své činnosti pokračovat, najdete v takové skupině novou energii.

 

Předem děkuji, že tento tip sdílíte se svými přáteli. Inspirace není nikdy dost, třeba tím někomu pomůžete. Díky.

Na čtvrtý tip se podívejte tady.

 

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů