Pořád na očích aneb tip #4

Už jste si našli on-line nebo off-line skupinu podobně naladěných lidí?

Dnes se podíváme na čtvrtý tip, který vám pomůže udržet si motivaci a chuť pokračovat v tom, co jste začali.

Tip #4 – Umístěte na viditelné místo obrázek svého cíle, abyste ho měli často na očích

Když něco často vidíte, drží se vás to jako klíště. Znám lidi, kteří si vyvěšují na ledničku svou fotku z doby, kdy byli ještě hubení. Být štíhlý nebo alespoň zhubnout, je jejich cíl a každý pohled na takovou fotku jim umožňuje soustředit se na to, čeho chtějí dosáhnout a ukazuje jim, co mají dělat.

Nikdy by mě nenapadlo, jakou moc takový obrázek má. Když jsem se v minulosti dozvěděla, že to pomáhá na cestě za svým cílem, myslela jsem si: „co to je za blbost, přece nebudu mít na svém stole obrázek něčeho, čeho chci dosáhnout. Stačí, když to mám v hlavě,“ ozvalo se mé přesvědčení z dob, kdy se o tomto ještě příliš nemluvilo.

Slýchávala jsem to z různých stran, a tak mne napadlo, že na tom třeba něco bude. Vyzkoušela jsem to a umístila jsem si na pracovní stůl knihu Podnikání z pláže, která mi neustále připomíná, že se chci věnovat psaní článků, e-booků a převádět část své práce do internetového světa. To je jedním z mých profesních i životních cílů, kterého chci během následujících let dosáhnout. Umístila jsem si jí na stůl zhruba před dvěma lety a mám jí na stole pořád.

V obýváku na křesle, na kterém sedávám, mám zase knihu od odborníka na běhání. Nejen, že z ní čerpám rady a inspiraci, ale hlavně mi připomíná mé rozhodnutí běhat. K tomu se ještě přidávají moje oblíbené adidasky, které mě v předsíni pozdraví vždy, když se vracím domů.

Pokud chcete něčeho dosáhnout, měli byste mít svůj cíl před očima co nejčastěji. Díky tomu, že se vám bude pořád připomínat, na něj nezapomenete. Bude vás nepřímo hnát vpřed.

Jestli takový obrázek před sebou ještě nemáte, je nejvyšší čas to udělat. Najděte si ho třeba na internetu a vytiskněte si ho, nebo si ho nakreslete, vytvořte si z obrázků koláž… Je vcelku jedno, jak bude obrázek vypadat. Důležité je ho mít pořád na očích.

Jestli vám tento tip již funguje nebo ho hodláte vyzkoušet, sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku. Díky.

Na pátý tip se dostanete tudy>>>

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů