Čarodějka jménem MOTIVACE aneb tip #1

Mně se tááááák nechce. Měla bych, vím, že je to pro mě dobré, ale… Ale, ale, ale… Taky se vám toto ALE občas honí hlavou?

Disciplína. Slovo, které ve většině z nás evokuje vojnu, teror a trest. A přitom je v ní schovaná radost z úspěchu a pocit z dobře vykonané práce. Neříkejme jí disciplína, resp. vůbec o ní nemluvme. Podívejme se spíše na to, jak se motivovatprůběžně nakopávat na cestě, na kterou jste se vydali.

Je jedno, jestli jste začali cvičit, běhat, hubnout, podnikat, měnit své myšlení na pozitivní, pravidelně číst atp. Všechny tyto činnosti mají jedno společné, a tím je motivace. Motivace nejen začít, ale hlavně VYDRŽET.

Mám pro vás dvacet tipů, jak vydržet u svého nadšení, dosáhnout svého vysněného cíle a plnit si své sny a mít z toho všeho radost. Inspirovala jsem se u Leo Babauty, od kterého jsem přečetla pár skvělých knížek, které pomáhají zjednodušovat život v dnešním přetechnizovaném světě a právě tipy z jeho knih používám ke zjednodušování svého života i práce.

Zajímají vás jednotlivé tipy? Pojďme se podívat na první z nich. Jen na první? Ano, ostatní vám budu servírovat pěkně postupně, abych vás nepřehltila hned na začátku. Pak byste v tipech ztráceli a motivace by byla ta tam.

 

Tip #1 – Zaznamenávejte si svůj posun/pokrok

Veďte si jednoduché záznamy o tom, jak se vám daří naplňovat vaše cíle, co jste za daný den udělali nebo zda jste to vůbec udělali. V praxi to znamená například odškrtnout si, že jsem odcvičila deset sedů-lehů, ušla dva kilometry, přečetla dvě stránky knihy. Můžete si vytvořit jednoduchou tabulku, ve které si budete odškrtávat, jaký krok jste na své cestě udělali.

Po čase při pohledu zpět uvidíte, co všechno máte za sebou. Po dvou třech týdnech budete mít najednou přehled, kam jste došli, co vše jste dokázali. Ideální ještě je, pokud si svou tabulku umístíte viditelně např. na ledničku, vedle počítače či na jiné frekventované místo. Bude vám váš pokrok stále připomínat. A to povzbudí, ne?

Já si konkrétně vedu záznamy o tom, jak se mi daří běhat. Na podzim loňského roku jsem po dlouhém odkládání a rozhodování začala. Z ničeho nic, ze dne na den, bez nějaké velké přípravy a informací.

Sleduji svůj pokrok pomocí aplikace, která uchovává záznamy za mě. Čas od času se dívám, jaké pokroky dělám. Vidím, jak často běhám, jakou vzdálenost a za jaký čas jsem uběhla, jak se lepším a jak se mi obecně v běhání daří.

Záznamů mám čím dál tím víc a musím říci, že zpětný pohled na tu spoustu dnů, týdnů, uběhnutých kilometrů a spálených kalorií mi dodává sílu pokračovat. Vím totiž, jaký kus cesty mám za sebou, že jsem to všechno zvládala sama.

Když se mi nechce jít ven, protože je třeba zima nebo nevlídno, podívám se na týdenní či měsíční přehledy a nechuť je najednou ta tam. Využiji pak jen této energie, zavážu si tkaničky a vyrazím ven.

Jestli jste tento tip ještě nevyzkoušeli, začněte. Rozmyslete si formu, ve které si povedete záznamy. Klíčové je, aby zaznamenávání bylo JEDNODUCHÉnezabíralo vám moc času.

Další tip je z trochu jiného soudku, najdete ho zde.

Jestli se vám tento tip líbí, sdílejte ho na Facebooku se svými přáteli. Může se jim hodit a pomoci jim. Díky.

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů