Podcast Petry Šimkové

Za vším hledej sebe

Epizoda #35

#35 Jak odkrýt nevědomé

V nové epizodě podcastu ZA VŠÍM HLEDEJ SEBE jsem se spojila s kolegou lektorem Radovanem Vaculíkem, abychom společně poodhalili umění předávání zpětné vazby těm, kteří si nejsou vědomi, že něco dělají tak, jak by neměli.

Jak můžeme jemně a efektivně navigovat konverzaci tak, aby byla zpětná vazba přijata?

K tomu jsme se ještě stihli dotknout tématu prezentačních dovedností a prozkoumat, jak mohou tyto dvě oblasti společně podpořit osobní i profesionální růst.

Poslechněte si nás, zasmějte se a získejte praktické rady, jak být v komunikaci ještě šikovnější. Tato epizoda je plná příběhů, smíchu a hlubokých vhledů, které vás posunou v tom, jak lépe rozumět sobě i ostatním.

Pusťte si nás, kdekoliv jste, a nechte se inspirovat k většímu sebeuvědomění a lepším prezentačním dovednostem.

 

Epizoda #34

#34 Průšvihy v praxi - lekce z nezdaru

V tomto podcastu "Za vším hledej sebe", který je plný legrace, jsem si popovídala s Radovanem Vaculíkem, zkušeným lektorem a konzultantem. Společně jsme rozebrali naše profesní zkušenosti, zejména ty situace, kdy jsme narazili na komplikace.

V této epizodě odhalujeme naše průšvihy a situace, které se nám nepovedly, a dělíme se o lekce, které jsme se naučili. Překvapivě, právě tyto chyby nám pomohly růst a zlepšit se.

A aby toho nebylo málo, tak i při natáčení se něco nepovedlo. Poslechněte si epizodu a zasmějte se s námi i našim nepovedeným akcím.

⁠#zavsimhledejsebe⁠

Epizoda #33

#33: Jak zaměstnat AI v životě i práci

Zajímá vás, jak může umělá inteligence zefektivnit váš pracovní život ale i ten soukromý? Chcete se dozvědět, jak AI může převzít ty nejnudnější úkoly a ušetřit vám cenný čas?

Nechte se inspirovat zkušenostmi, které jsem za posledních 10 měsíců načerpala. Věřím, že díky informacím vás samotné napadne, kde všude jinde byste mohli AI využít. Sdílím zkušenosti zejména s generováním textů všeho možného druhu.

Na další druhy AI se společně „podíváme“ někdy příště.

Poslechněte si praktické tipy, jak AI integrovat do vaší pracovní rutiny a využít její potenciál k osobnímu růstu.

⁠#zavsimhledejsebe⁠

Epizoda #32

#32: Klíč k jasnějšímu myšlení - kritické myšlení 2/2

Tato epizoda je nejenom pokračováním předchozího dílu, ale také mostem k praktickému uplatnění toho, co jsme se již dozvěděli. Takže ať už jste si poslechli minulou epizodu nebo jste nový posluchač, je tu pro vás spousta hodnotných informací.

🎧🔍 Budete objevovat:
- Pokročilé techniky kritického myšlení
- Jak překonat kognitivní zkreslení, která nám často unikají
- Příklady kritického myšlení v každodenním životě
- A hlavně, jak uplatňovat naučené dovednosti pro osobní a profesní úspěch

⁠#zavsimhledejsebe⁠

Epizoda #31

Epizoda #31: Myšlenkové pasti – kritické myšlení 1/2

Často máme pocit, že náš mozek je nesporným mistrem v rozhodování. Ale co když se mýlíme? Poslechněte si nejnovější epizodu podcastu ZA VŠÍM HLEDEJ SEBE, kde odhaluji, jak naše myšlení ovlivňují kognitivní zkreslení a jak nás to může svést k nevhodným rozhodnutím. Společně prozkoumáme různé typy kognitivních zkreslení a odhalíme strategie, jak se jim vyhnout, abychom mohli dělat informovanější a lépe promyšlené volby. 🧐💡

👉 Ideální pro každého, kdo se chce naučit, jak používat svůj mozek efektivněji! 💪

Podcast spustíte tlačítkem "play" v kolečku níže 😉

Epizoda #30

Epizoda #30: Jak zvýšit efektivitu a produktivitu pomocí umělé inteligence (AI) 🤖

Už jste někdy přemýšleli, jak můžete maximalizovat svou produktivitu a efektivitu v každodenním životě i v práci? Jak by se vaše každodenní úkoly mohly stát snazšími a efektivnějšími? A co kdyby vám v tom mohla pomoci umělá inteligence?

Ano, čtete správně.

Poslechněte si rozhovor, do kterého jsem byla pozvaná a ve kterém vám prozradím tipy, v jakých oblastech vaší práce a života můžete umělou inteligenci využívat a také posdílím, jak konkrétně využívám AI já.

Podcast spustíte tlačítkem "play" v kolečku níže 😉

Epizoda #29

Epizoda #29: Jak AI využít ve svůj prospěch

Umělá inteligence (AI) je tu s námi, není třeba se jí bát, ale naopak je užitečné se ji naučit využívat. V čem vám může pomoci, jak si z ní udělat spojence a jak si ji ochočit? V premiérovém podcastu formou rozhovoru si poslechněte myšlenky mé kolegyně, lektorky a kamarádky Jitky Štádlerové, která neustále objevuje nové a nové možnosti.

Epizoda #28

Epizoda #28: Proč je dobré dělat chyby

Udělali jste v životě jistě spoustu chyb a řada se vám toho nepovedla. Je to tak? A víte o tom, že chyby jsou vlastně užitečné?

Možná si říkáte: „Jak to?“ Odpověď najdete ve zbrusu nové epizodě podcastu ZA VŠÍM HLEDEJ SEBE 🎧

Epizoda #27

#27 Co dělat, když se chcete vzdát

Stalo se vám, že jste něco začali, a nedokončili? Jak to udělat, abyste se nevzdávali i navzdory tomu, že musíte překonávat těžké období? Jestli chcete vědět, jak na to, poslechněte si tuto epizodu🎧

Epizoda #26

#26 Vyšší spokojenost za minutu denně

Někdy stačí málo a dostaví se velké výsledky. Přesně takto to funguje v oblasti osobní spokojenosti a štěstí.

Poslechněte si, co málo můžete udělat proto, abyste hodně zvýšili svou osobní spokojenost.

Poslouchejte 🎧

Epizoda #25

#25 Jaké neúspěchy vás dovedou k úspěchu

Neúspěch vedoucí k úspěchu? Na první pohled to vypadá jako nesmysl. Při hlubším zkoumání objevíte poklad. 

Jaké neúspěchy vás dovedou k úspěchu, se dozvíte v této epizodě podcastu ZA VŠÍM HLEDEJ SEBE.

Poslouchejte 🎧

Epizoda #24

#24 Deset let v novém těle

Podcast má první svíčku na dortu. S podcastem jsem zároveň oslavila ještě jedno výročí – životní. Deset let totiž žiju v novém těle.

Co se stalo, jak to probíhalo? Poslechněte si tuto epizodu. Inspiruje vás, pokud se ocitáte v nepříznivé situaci, ať už ji způsobilo cokoli.

Poslouchejte 🎧

Epizoda #23

#23 Proč se někdy zbytečně rozčilujeme a jak to změnit

Stalo se vám někdy, že jste se rozčílili úplně, ale úplně zbytečně? Pak jste toho litovali, protože jste zjistili, že vaše rozčílení bylo naprosto k ničemu?

Přesně o tomto je tato epizoda. Zjistíte v ní, jak zařídit, abyste se příště rozčílili méně, nebo raději vůbec, protože k tomu s největší pravděpodobností nebude důvod. 

Poslouchejte 🎧

Epizoda #22

#22 Všechny nás nakonec odvezou

Život není fér. Jeden má naloženo hodně, druhý méně. Každý z nás má jiné podmínky na startu a jinou životní cestu. Spravedlnost v životě neexistuje.

Jak je to se spravedlností v životě a osobním štěstím? Vše se dozvíte v kraťoučké, ale zato výstižné epizodě. Poslouchejte 🎧

Epizoda #21

#21 Instantní návod na cokoliv

Snadno a rychle, nejlépe bezbolestně a bez námahy. Instantními návody na cokoliv. Fungují? Co přinášejí?

Poslechněte si malé zamyšlení a inspiraci, jak se s rychlými řešeními pro spokojený život popasovat.

Epizoda #20

#20 Jak se naučit kreativně myslet?

Jsme kreativní všichni nebo jen někteří z nás? Dá se kreativita naučit, nebo nějak spustit?

Mám pro vás dobrou zprávu: kreativní jsme všichni. Jen někdy potřebujeme vědět, jak si pomoci k novým nápadům a myšlenkám. Jestli chcete vědět, jak jít nápadům naproti a jak jejich přísun urychlit, poslechněte si tuto epizodu.

Epizoda #19

#19 JAK se rozvíjet, PROČ a CO rozvíjet, aby to mělo smysl?

Každý z nás jsme zodpovědný za svůj rozvoj. Díky němu si zvyšujeme cenu na trhu. Je jen na nás, jak moc a kterým směrem se rozvíjíme. 

Jenže co rozvíjet, aby to dávalo smysl a jakou zvolit formu? Na tyto otázky najdete v této epizodě odpovědi a poznáte 12 forem rozvoje a také jak moc jsou které účinné.

Epizoda #18

#18 Tváří v tvář smrtelnosti

Proč si spousta lidí myslí, že jejich život nikdy neskončí a chová se podle toho? Nikdy nevíte, kdy nastane konec. Váš konec. 

Odkládáte své sny, touhy a radosti na AŽ PAK?

Nechte se nakopnout touto epizodou a zároveň se seznamte s třemi knihami, které s tímto tématem souvisejí.

V epizodě zmiňuji e-knihu, kterou si zdarma můžete stáhnout ZDE>>>

Epizoda #17

#17 Jak se vyrovnávat se změnami, aby vás nedostaly

Každá změna, ať ta, kterou chceme a přejeme si jí, tak i ta, kterou nechceme, anebo se v ní octneme bez našeho přičinění, má svůj průběh. Pokud ho budete znát, budete schopni projít celou změnou bez toho, aniž byste se někde uprostřed ZBYTEČNĚ vzdali.

Nebudu vám nalhávat, že je snadné dojít na své cestě až na konec. Jistojistě vás budou čekat nástrahy, se kterými vůbec nepočítáte. Takový je život a tak to prostě chodí.

Jenže, když budete vědět, s čím vším máte počítat, zvládnete vše s větší lehkostí. Budete vědět, že stádia, která budete prožívat, jsou prostě součástí jakékoliv změny a jsou zcela běžné.

Poslechněte si tuto epizodu a bude daleko připravenější na nástrahy, které vás potkají.

Epizoda #16

#16 Jak si (ne)dávat předsevzetí

Na začátku nového roku vám nejprve přeji, aby rok 2022 byl pro vás takový, jaký si sami přejete. Právě se začátkem roku jsou často spojována předsevzetí. Dáváte si je? A stávají se skutečností? Dojdete na své nové cestě až na konec?

Pokud jste na předsevzetí rezignovali, protože většinou pro vás neměly smysl, možná jste jen měli špatnou strategii. Nový rok mě inspiroval k natočení epizody právě k tomuto tématu.

Zjistíte v ní, PROČ lidé selhávají na cestě k naplnění změny a JAK to udělat, abyste došli na své cestě až na konec.

Není v tom nic složitého, jen možná potřebujete vědět, co všechno byste si měli rozmyslet, abyste věnovali svou energii správným směrem.

Epizoda #15

#15 Devět chyb, které vás nikam neposunou

Člověk je sám sobě největším přítelem a žije se sebou sama celý život. Bohužel i nepřítelem, protože si sám staví do cesty různé překážky, a to často nevědomě. Co byste rozhodně neměli dělat, pokud se chcete v životě někam posunout?
Seznamte se s devíti chybami, které vás ve vašem životě nikam neposunou. Podíváme se na ně podrobně ze dvou úhlů pohledů - co se děje, když je děláme a pak, co nám přinese, když se jich vyvarujeme. A samozřejmě také, jak se jich vyvarovat, abychom to měli kompletní.

Epizoda #14

#14 O stresu a jak na něj

Každý ho známe, každý ho zažíváme. Stres, který má za úkol nám pomoci, pokud ho je tak akorát. Věděli jste, že lidské tělo není uzpůsobeno na to, aby bylo ve stresu často?

Pojďte se dozvědět, jak a proč naše tělo reaguje na stresory (spouštěče stresu) a jak můžeme tyto reakce ovlivnit k lepšímu a stres, který prožíváme, zmírnit.  

Poslechněte si tuto epizodu a naučte se ve třech krocích měnit zažité myšlenky, které vám neprospívají na ty, které vám ku prospěchu rozhodně budou. Pomůže vám k tomu i Imaginace pro zmírnění stresu, kterou najdete tady>>>. Nezapomeňte uplatnit slevový kód PODCAST.

Epizoda #13

#13 Jak se lépe soustředit

Jak funguje mysl, když se potřebujeme soustředit a někdo (nebo něco) nás vyrušuje? Jak takovému vyrušování odolávat a jak ho zvládat?

Jak je na tom naše myšlení z hlediska multitaskingu? Co doopravdy funguje?

Poslechněte si tuto epizodu a dozvíte se vše, co vám pomůže k tomu, abyste se byli schopni více soustředit a hlavně se nenechat vyrušovat.

Epizoda #12

#12 Využívejte nástroj vašeho mozku

V dnešní epizodě se seznámíte, jak fungují myšlenkové mapy jako nástroj lidského mozku. 

Pochopíte jejich principy, dozvíte se, na co všechno je užitečné mapy využívat a dostanete návod, jak je vytvořit.

Kdybyste potřebovali konkrétní grafické ukázky a příklady, podívejte se SEM>>>

Epizoda #11

#11 Jak rozeznat, co (ne)má prioritu - díl 2/2

Další metoda, jak se rozhodnout, co má prioritu největší, velkou, malou i nijakou...

Poslechněte si, jak si stanovit priority podle důležitosti a také času, který potřebujete, nebo vám zbývá.

K této epizodě můžete využít pracovní list, který jsem pro vás připravila proto, aby pro vás bylo jednodušší si priority rozdělit. Můžete ho použít jednorázově pro přemýšlení, nebo klidně i každý den. Stáhněte si ho TADY>>> bez nutnosti zadávat váš e-mail.

Epizoda #10

#10 Jak rozeznat, co (ne)má prioritu - díl 1/2

Jak poznat, co je opravdu důležité, a ne jen zdánlivě důležité?
Pokud míváte potíže s identifikací, co je a není opravdu důležité, může se vám hodit metoda, se kterou vás seznámím v této epizodě podcastu Za vším hledej sebe. Využijete ji nejen v práci nebo podnikání, ale i v životě jako takovém.
Po poslechu budete vědět, jak poznat pravé priority od zdánlivých.

Epizoda #09

#09 Jak mít dostatek energie po celý den

Jestli vás někdy v průběhu opouští energie, poslechněte si vyzkoušené rady a tipy, které vám pomohou. Můžete je ihned začít používat v praxi, jsou jednoduché a velmi účinné.

V epizodě se také dozvíte něco o účincích relaxace během poobědového útlumu. Relaxaci pro uvolnění napětí můžete, jak posluchači podcastu, získat za 99 Kč. Stačí v objednávce zadat slevový kód "PODCAST".

Relaxaci pro uvolnění napětí najdete ZDE>>>

Epizoda #08

#08 Netlačte na pilu, ať se nepořežete

Možná jste už ve svém životě zažili situace, které se nevyvíjely podle vašich představ. Mohlo to být tím, že jste o ně tolik usilovali, hodně "tlačili na pilu", že jste jejich vývoj naopak zbrzdili? Energie, kterou jste ze sebe dávali, byla až moc veliká a blokující?

Někdy je lepší dělat pomalu, aby pak ve finále bylo hotovo rychleji.

Poslechněte si tuto epizodu, ve které se seznámíte s tajemstvím, které vám prozradí jak pomocí pomalosti docílíte rychlosti.

Epizoda #07

#07 Jak si ochočit trému

Jestli míváte trému před prezentacemi, důležitými schůzkami, rozhovory, nebo veřejnými vystoupeními, poslechněte si tuto epizodu. Ukáže vám, jak se postarat o to, aby se k vám tréma dostavila v co nejmenší míře, a jak s ní zacházet, aby vás neovládala. 

Dostanete tipy, co všechno můžete udělat pro prevenci trémy a jak trému "léčit". A také dozvíte, jak moc má smysl se trémy úplně zbavovat.

Epizoda #06

#06 Jak se motivovat - díl 4/4

Další a poslední várka pěti tipů pro vaši vnitřní motivaci. 

Výčet tipů pro vaši vnitřní motivaci (ne)navazuje na předchozí epizody, a tak si ji můžete poslechnout i bez poslechnutí předchozích dílů.

Epizoda #05

#05 Jak se motivovat - díl 3/4

Poslechněte si třetí várku pěti tipů pro udržení vaší vnitřní motivace, ať jste se vydali na jakoukoli cestu.

Výčet tipů pro vaši vnitřní motivaci (ne)navazuje na předchozí epizodu, a tak si ji můžete poslechnout i bez poslechnutí předchozího dílu.

Epizoda #04

#04 Jak se motivovat - díl 2/4

Další várka sebemotivačních tipů je tu pro vás. Výčet tipů pro vaši vnitřní motivaci (ne)navazuje na předchozí epizodu, a tak si ji můžete poslechnout i bez poslechnutí předchozího dílu.


Anebo si je poslechněte rovnou oba 👌... na procházce, při běhu, v autě, v MHD, při vaření, žehlení, úklidu a nevím, kde ještě 😀

Epizoda #03

#03 Jak se motivovat - díl 1/4

Jak se motivovat a vydržet na cestě za svým cílem a snem, který je v nedohlednu, nebo nebude mít ve vašem životě nikdy konec?

Ve třetí epizodě se seznámíte s tipy, jak nejen začít něco nového a udělat první krok, ale hlavně jak si motivaci udržet a dělat další a další kroky k vašemu cíli či snu. Motivace je prchlivá a někdy se jí nedostává, a tak si musíme někdy pomoci sami. Poslechněte si prvních pět tipů, jak si motivaci udržet a znovu jí získat.

Epizoda #02

#02 Jak vyzrát nad odkládáním

Jestli občas nebo častěji odkládáte činnosti, úkoly, pohyb atp., které jsou v zásadě důležité, poslechněte si druhou epizodu, ve které vám Petra Šimková prozradí dvě jednoduché techniky, jak nad odkládáním vyzrát a jednu o něco složitější, která vás "nakopne", abyste se pohnuli z místa.

Petra vám tyto techniky ukáže na svém příkladu, jak odkládala zprovoznění svého podcastu, který nyní posloucháte. Díky těmto technikám teď můžete poslouchat tipy pro váš osobnostní i profesní růst 😊

Epizoda #01

#01 Každý máme čtyři uši

V premiérové epizodě vám Petra Šimková prozradí, jak vznikají zbytečná a často "nepochopitelná" nedorozumění a hlavně, jak jim předcházet, abyste měli energii na důležitější věci.

Seznamte se s jednoduchou komunikační strategií, která vám usnadní komunikaci nejen v soukromém ale i pracovním životě.

Hostem v podcastu "O rozvoji"

Kolega lektor Pavel Janoušek si mě pozval do svého podcastu, který se věnuje rozvoji a vzdělávání ve firmách. Povídali jsme si o efektivitě online vzdělávání, minulosti i budoucnosti.

Název podcastu "O ROZVOJI", epizodu #26 najdete na:

  • Apple podcasts
  • Spotify
  • Google podcasts
  • Podbot

Chcete dát vědět, až vyjde další epizoda?