Ve dvou se to lépe táhne – tip #5

minulém tipu našeho motivačního seriálu jste se dozvěděli, že je užitečné mít podobu svého cíle neustále na očích. Tím máte zajištěno, že vám vaše podvědomí neustále připomíná, abyste pokračovali v tom, pro co jste se rozhodli.

Jaký další tip mám pro vás připravený dnes? Není to nic světoborného, nicméně praxí velmi prověřené.

Tip #5 – Najděte si pro svůj cíl parťáka

Jak se říká: „Ve dvou se to lépe táhne“, a tak, pokud vám to vyhovuje, najděte si parťáka, se kterým se můžete navzájem podporovat.

Rozhodli jste se jíst zdravě? Řídit svůj finanční rozpočet? Běhat? Malovat? Více číst? Vydělat víc peněz? Vylézt na nějakou vysokou horu?

Najděte si někoho, kdo má podobný cíl.

Může to být kamarád/ka, manžel/ka, soused/ka, zkrátka kdokoliv. Důležité je, aby byl naladěný podobně jako vy.

Pomůže vám získávat zas a znova motivaci, pokud vám občas chybí. Pomůže vám v nesnázích, když se v nich ocitnete nebo můžete pomoci vy jemu. Zkrátka a dobře, budete se navzájem podporovat, hecovat a tahat z „bahna“, když to bude nutné. Parťák je prostě k nezaplacení.

Jak to mám já se svým parťákem na běhání? Pravdou je, že většinou žádného nemám. Ráda totiž běhám sama, protože jsem neustále mezi lidmi. Na školeních jsou účastníci, když moderuji ples, je lidí plný sál, doma máme dvě akční děti, a tak potřebuji být čas od času sama se sebou.

Také mi vyhovuje, že si své tempo určuji sama a také mohu za běhu přemýšlet. Zjistila jsem ale, že mi vnitřně pomáhá, když potkávám jiné běžce. Potkávám starší pány i ženy, ale i běžící maminky i tatínky s kočárky. Pocit, že v tom nejsem sama, mě posiluje. Takže parťáky vlastně mám, i když jsou anonymní. Není den, kdy bych někoho nepotkala.

Jsou dny, kdy se mi ale běhat nechce.

Přemáhá mě jedna výmluva za druhou – např. jsem unavená, venku je vítr, zima, nemám čas… A tak se dětí zeptám, zda by šly se mnou. Většinou se přihlásí mladší syn, že se mnou půjde běhat a nebo se přihlásí oba kluci a vezmou si třeba koloběžku nebo penny board. V tu ránu mám parťáky a výmluvy jsou ty tam.

Chvíle, kdy běhám se svými kluky, jsou k nezaplacení. Dozvím se od nich spoustu věcí, zjistím tak, co je nového na Youtube, jakou hrají novou hru v mobilu, co bylo ve škole, na tréninku a co by třeba v budoucnu rádi podnikli. Miluji tyto společné chvíle. I když nejsem sama, jsem tu pro ně a oni pro mě, což považuji za nejdůležitější.

Někdy se stává, že můj mladší syn je ten, který mě žene běhat: „Mami, jdeš běhat? Šel bych s Tebou.“ A v ten moment, i když se mi před tím vůbec nechtělo, vím, že se mi běhat chce a těším se na to.

Energie, kterou do podpory druhého vložíte, se vám vrátí v mnohem větší míře zpět.

Jakého parťáka byste si mohli pro sebe najít vy?

Pokud vás nenapadá nikdo konkrétní, zeptejte se lidí kolem sebe. Možná budete překvapení, kolik jich je v podobné situaci jako vy. Domluvte se a podporujte se. Energie, kterou do podpory druhého vložíte, se vám vrátí v mnohem větší míře zpět.

Pokud máte parťáky, napište mi do komentářů, kde jste je našli a jak vám vzájemné podporování funguje. Sdílejte, prosím, také tento tip s ostatními na Facebooku.

Brzy se můžete těšit na další tip.

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů