Uklidni se… To se ti řekne…

Jestli jste občas ve stresu, pociťujete napětí, nejste divní, jste úplně normální. Neznám snad nikoho, kdo by čas od času nebyl pod tlakem. Snad jen buddhistické mnichy… ale ty neznám osobně.

Každý z nás také ví, že stres člověku škodí a že by se ho měl vyvarovat. Jenomže, jak s takovým tlakem pracovat, jak se ho zbavit jako mávnutím proutku? To se lehko řekne, ale hůř udělá.

Když jsme pod tlakem, může nás bolet hlava, břicho, buší nám srdce, někdo si stěžuje na bolesti zad. Jak nám v tomto tělesném rozpoložení asi je… Honí se nám hlavou všelijaké, téměř vždy „černé“, myšlenky a světlo na konci tunelu je v nedohlednu.

Jak se pak asi cítíme, když nám hlavou běží podobné myšlenky?

Štěstí a pohoda je ta tam. Možná máme vztek, cítíme bezmoc, někomu se chce plakat.

A jak se chováme? Nezáří z nás pohoda, ale nejspíš se na svět kolem sebe mračíme. Tu a tam si povzdechneme a nejraději bychom se schovali nebo někomu vynadali s pocitem, že se nám uleví.

Spojená nádoba i začarovaný kruh

Hlava, tělo, pocity i chování – to je spojená nádoba a někdy i začarovaný systém, který se navzájem prolíná a jehož části se ovlivňují. Ale stačí udělat změnu v jedné součásti a řetězově se všechno změní k lepšímu.

Jak ale změnu udělat? Jak si jen tak říci, že vše bude vypadat jinak? Vypadá to náročně, ale je to poměrně jednoduché, když víte, jak na to.

Malá změna v naší mysli dokáže zázraky.

Představa své vlastní síly udělat v mysli změnu vše dá do pohybu.

Jak na to?

Často takovou otázku dostávám na seminářích stress managementu, duševní hygieny nebo i jiných seminářích týkající se komunikace a mezilidských vztahů. Způsobů je mnoho, ale jednu mám vyzkoušenou a také ji na seminářích učím. Je jím tzv. imaginace.

Imaginace, která vás zavede na pár minut tam, kde jste pány a paní svého myšlení.

Imaginace, která během pár minut změní nastavenípromění stres v něco malého a nicotného.

Imaginace, kterou si pustíte a pak už se jen necháte vést.

Zlepší se vám nálada a s ní i spojené myšlenky, tělesná pohoda i chování.

Zároveň se naučíte postup, kterým toto všechno můžete změnit ve chvíli, když potřebujete a třeba u sebe nahrávku imaginace nemáte.

Imaginace, což je nahrávka v MP3, udělá během několika minut divy. Jedinou podmínkou je chtít si pomoci a věnovat si chvilku času pro sebe.

Imaginaci, o které vám „povídám“, používám na svých seminářích. A protože jsou s ní účastníci spokojení a vždy se jim hodně uleví, nahrála jsem jí a nyní je k dispozici i pro vás, kteří jste na takovém mém semináři nebyli.

Je za pár kaček a pokud si jí objednáte do 15. července, dostanete k ní ještě jednu další nahrávku zdarma. Ta se týká zvýšení sebedůvěry a poté jí budu prodávat extra.


 

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů