Prostě začněte a nad ničím nepřemýšlejte – tip #6

Možná jste si našli parťáka pro svůj cíl – ať už je to sport, zdraví, podnikání, sen. Jestli ho ještě nemáte, nevadí, dnes se podíváme na jiný způsob, který vám pomůže vytrvat na cestě za svým vytouženým cílem.

Tip #6 – Prostě začněte

Často se setkávám s lidmi, kteří moc přemýšlí nad tím, jak začnou. Jak udělají první krok nebo jak se vůbec donutí začít. Stráví moře času přemýšlením, jak na to.

Nepřemýšlejte, jak je to těžké po celém dni v práci si připravit zdravou večeři, jak se vám nechce cvičit, když jste úplně vyřízení. Prostě to udělejte.

Energii, kterou vkládáte do přemýšlení nad tím, jak je to těžké a jak se vám stráášně nechce, využijte pro správnou věc. A tím je další pomyslný krok na vaší cestě za vysněnou štíhlou postavou nebo uběhnutými pěti kilometry.

Jak říká můj oblíbený slovenský lektor Peter Urbanec: „Zodvihni zadok, rozum sa pridá, nie?“  🙂

Také občas bojuji s takovým „přemýšlením“. Jsou chvíle, kdy se mi opravdu nechce jít běhat. Buď je moc pozdě nebo moc zima nebo zase naopak moc horko, jsem unavená, doma mám spoustu práce a nevím co ještě. Prostě spousta výmluv, proč neběhat.

Pravidlo tří minut

Vždy si pak vzpomenu na pravidlo tří minut, které jsem si pro běhání upravila na pravidlo jednoho kilometru. Pravidlo tří minut říká, že když se vám do něčeho nechce, prostě začněte a po třech minutách se rozhodněte, zda budete pokračovat nebo toho necháte. Je to malý psychologický trik na sebe sama, protože první tři minuty jsou totiž obvykle nejhorší stejně tak jako první kilometr v běhání nebo chůzi (a to mi věřte, prvních uběhnutých kilometrů mám za sebou už spoustu).

Jestli občas trpíte podobnou momentální nechutí, vyzkoušejte tento tip. Nad ničím nepřemýšlejte a začněte. Ušetříte hodně energie a zjistíte, jak je tip jednoduchý a že přináší ovoce.

Má ještě jednu výhodu. Poté, co ho vyzkoušíte, budete mít pocit výhry nad sebou sama.

Jestli se vám tento tip líbí, sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku.

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů