Denní dávka inspirace dělá zázraky

Inspirace

„Hlavně vydržet a nepřestat.“

Heslo, které jste pravděpodobně slyšeli už mnohokrát. Nebo

„Jen silní vydrží.“

Bezpochyby jsou pravda, ať už se dlouhodobě věnujete čemukoliv. Hrajete-li na hudební nástroj, učíte se cizí jazyk, sportujete, žijete zdravě, podnikáte… Pokud se člověk něčemu věnuje dlouhodobě a tato činnost de facto nikdy nekončí, potřebujete občas dodat inspiraci. Inspirace je nedílnou součástí motivace a současně i její palivo.

Další tip pro motivaci sebe sama zní:

Tip #11 – Najděte si každodenní dávku inspirace

Inspiraci pro svou činnost můžete dnes najít prakticky kdekoliv. Já osobně jí nejvíce vyhledávám na internetu.

Už mnohokrát jsem psala o tom, jak jsem se rozhodla běhat. Dnes už jsou to více než dva roky od mého rozhodnutí a téměř dva roky od začátku pravidelného běhání.

Běhám ráda, dokonce moc ráda. Jenže… Jsou dny, kdy se mi opravdu nechce. Mám pro to různé důvody a řada z nich jsou samozřejmě výmluvy :-). Naštěstí je internet plný inspirace a tím pádem motivace, proč si obout tenisky a vyrazit.

Sleduji různé „běhací“ skupiny na Facebooku. Instagram je plný fotek a tipů, které si s chutí ve volné chvilce prohlédnu. Sportovní blogy také nešetří informacemi a občas se s někým i o tomto sportu dám do řeči. Toto všechno mně osobně pomáhá pokračovat.

Když jsem začínala běhat, půjčila jsem si v knihovně knihu Když běhá žena.  Autorka v ní s humorem vypráví s jakými trampotami i úspěchy se při běhání setkávala. Popisuje, co všechno se jí při svých cestách stávalo a jak se s tím vyrovnávala. Občas jsem se opravdu nasmála.

Čtení této knihy mi dávalo neuvěřitelnou chuť běhat, i když jsem v té době uběhla  sotva 500 metrů v kuse a k tomu s jazykem na vestě. Věděla jsem, že to dám, protože autorka to dala taky. Popis jejích začátků mě jen ubezpečil o tom, že bývají někdy těžké prostě samy o sobě, a proto je dobré se k nim tak i postavit a víc si s nimi nelámat hlavu.

V jiné knize jsem se si zase přečetla, že „každé další běhání nikdy nebude tak těžké jako to první“, mě tehdy moc uklidnila. Ověřila jsem si, že je více než pravdivá.

Několikrát se mi stalo, že mě inspirovaly reprízy atletických mistrovství nebo zlaté či diamantové ligy. Musela jsem se smát, když jsem na popud televize šla běhat. Jak málo člověku stačí…

 

Dnešní tip ale nefunguje jen naběhání, funguje na jakoukoliv dlouhodobě vykonávanou činnost. Pokud vytváříte šperky, malujete obrazy, pěstujete květiny, učíte se angličtinu, držíte určitý stravovací režim nebo cokoliv jiného, bude fungovat i na vás. Dnešní svět je inspiraci více než nakloněn díky technologiím, které máme neustále u sebe.

V poslední době začínám vést své semináře čím dál tím častěji v angličtině. Anglicky jsem se poměrně dobře naučila během svých studií před mnoha lety.  V současné době opravdu nemám čas chodit na pravidelné lekce a udržovat si tím jazyk ve formě. A tak jsem zvolila jiný způsob.

Čtu příspěvky amerických autorů na Twitteru, blogové články v angličtině a také knihy v originále. Všechno se týká oblastí, které mě zajímají a tak zabíjím dvě mouchy jednou ranou. Rozšiřuji si obzory, inspiruji se a ještě při tom trénuji cizí jazyk.

Inspirace na nás číhá všude. Stačí jen, když se budete dívat kolem sebe, bavit se s lidmi, se kterými máte podobné zájmy a podporovat se  navzájem. Může vás často překvapit, kolik inspirace na vás všude kolem čeká.

Čím se inspirujete vy, abyste vydrželi a nepřestali? Podělte se, prosím, v komentářích a inspirujte tak i ostatní.

Také tento tip sdílejte s ostatními na sociálních sítí. Inspirace není nikdy dost 🙂 .

PS: Minulý tip pro motivaci sebe sama si přečtěte ZDE>>>

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů