SNADNO A RYCHLE aneb INSTANTNÍ návod na šťastný život

Přišel mi e-mail, ve kterém potenciální klient napsal: „Rádi bychom, kdybyste pro nás připravila seminář prezentačních dovedností a mám představu, že by měl trvat maximálně dvě hodiny.”

Volám mu a ptám se na své oblíbené otázky CO, KDO, KDY, KDE, JAK a PROČ, abych o připravovaném školení zjistila maximum informací. Nejvíce mě ale zajímalo, proč maximálně dvě hodiny. Hlavou mi totiž běželo: „Jak si někdo může myslet, že se naučí prezentovat za dvě hodiny, když si ani nové poznatky nemá šanci trénovat v praxi”. Ne nadarmo školím toto téma dva dny. Hlavním důvodem bylo, že na školení není více časového prostoru, a proto hledají formu, jak se rychle a jednoduše naučit prezentovat.

Přijde mi to podobné, jako kdyby si lidé mysleli, že si vypěstují silné svaly pomocí jedné návštěvy v posilovně. „Prezentační svaly” se musí trénovat stejně jako ty tělesné.

 

Snadno a rychle

SNADNO A RYCHLE určitě také vídáte všude kolem sebe. Zaručené návody, jak snadno a rychle zbohatnout, uzdravit se, zhubnout, stát se šťastným a ještě další kopec věcí, které se změní téměř mávnutím proutku.

Proč se SNADNO A RYCHLE všude v poslední době objevuje? Odpověď je celkem nasnadě. Protože lidé chtějí všechno hned a pokud to bude bez námahy, tím lépe.

Schválně, podlehli jste někdy „kouzlu” SNADNO A RYCHLE a zjistili, že opravdu není jednoduché SNADNO A RYCHLE zbohatnout, zhubnout, uzdravit se, stát se nejšťastnějším tvorem pod sluncem?

Pokud by bylo jednoduché SNADNO A RYCHLE přijít k čemukoliv, proč nejsou na světě všichni bohatí, šťastní, zdraví, štíhlí?

Instantní život

Spousta lidí by byla nejraději, kdyby mohla žít snadný život bez veliké námahy. Takovému životu říkám INSTATNÍ. Vhodit ho do vody, zamíchat, aby se sám rozpustil a je hotovo, připraveno. S minimálním úsilím (v tomto případě s téměř žádným), maximální výsledek. Jenže toto je možné tak u kávy (která není káva), kakaa a polévky. Bezpracně a rychle. Jenže, jakou vám dá něco, co se tváří jako káva, kakao a polévka, výživovou hodnotu? Jak vám zanese organismus, který se pak musí popasovat s tím, aby se vstřebané chemie zbavil?

Pokud se něčemu věnujete dlouhodobě, např. sportujete, hrajete na hudební nástroj, hubnete, učíte se cizí jazyk, měnit své postoje, prezentovat,… víte, že cesta k cíli, jestli vůbec nějaký cíl existuje, je dlouhá a mnohdy náročná. Náročná na úsilí, trpělivost, píli, vůli a motivaci. Mít toto všechno pohromadě v průběhu vaší cesty je opravdu hodně náročné, přitom většinou nezbytné.

K těmto faktorům navíc ještě patří bolest. Jak fyzická, tak mentální, psychická. Není možné se zlepšovat bez toho, abyste necítili bolest.

  • Není možné mít silné svaly a přitom se nepotit v posilovně.
  • Není možné (trvale) zhubnout a přitom se vnitřně občas neprat s touhou zhřešit.
  • Není možné se naučit hrát na housle a přitom netrávit stovky hodin cvičením a překonávat dny, kdy vám hraní vůbec nejde.
  • Není možné natrénovat na maraton za měsíc (bez bolavých svalů), když teď neuběhnete ani pět kilometrů.

Bez bolesti není cesty vpřed. Ví o tom své všichni, kteří jsou v něčem dobří. Ne nadarmo existuje pravidlo 10 000 hodin, které říká, že aby se člověk stal mistrem ve svém oboru, musí se dané činnosti věnovat 10 000 hodin.

Budu posel špatných zpráv

Mám pro váš špatnou zprávu. SNADNO A RYCHLE se nenaučíte nic, pokud v tom chcete být opravdu dobří. Napadá mě snad, že SNADNO A RYCHLE může člověk uklouznout a rozbít si hu…

Zapomeňte tedy na „zaručené” návody, které slibují cokoliv získat SNADNO, RYCHLE a bez námahy. Vždy mějte na paměti, že proto, abyste se v nějaké oblasti svého života posunuli dál, potřebujete vyvinout nemalé úsilí. Pravdou také je, že často po velké námaze přichází velká odměna třeba ve formě osobní spokojenosti a radosti – a to je přece v životě nejvíc.

Návod jak NEsnadno a NErychle dojít za svým cílem, za to však ZVÍTĚZIT nad sebou sama můžete prozkoumat v e-booku Za vším hledej sebe.

Jestli se Vám článek líbí, sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku. A chcete-li, napište mi do komentářů, jaké činnosti se věnujete a vyvíjíte při ní nemalé úsilí a někdy i trpíte zdravou bolestí.

Díky a hodně štěstí na vaší cestě…

Mou radostí a vášní je motivovat lidi ke změnám v jejich životě, učit je techniky, jak žádoucích změn dosáhnout a předávat jim vyzkoušené návody, které je dovednou k cíli. Jsem autorkou e-booku Za vším hledej sebe >>, dalších e-booků v oblasti rozvoje osobnosti >> PODCASTU Za vším hledej sebe >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů